Uwaga - każda wersja językowa portalu posiada oddzielne komentarze do projektu.
Komentarze zamieszczane na naszym serwisie podlegają regulaminowi komentowania
Niniejsza strona internetowa należy do spółki Dynamic Estate S.A. z siedzibą w Katowicach , która prowadzi przy jej wykorzystaniu ofertę publiczną oraz akcję promocyjną oferty publicznej [Więcej]
Spółka Dynamic Estate SA została powołana w lipcu 2020 roku jako kontynuacja wcześniejszej działalności przez Dynamic Estate sp. z o.o. Obecnie na rynku funkcjonują oba podmioty, emisję prowadzi jednak spółka akcyjna. Dynamic Estate SA dokonała już pierwszej sprzedaży wyremontowanego mieszkania i jest w trakcie sprzedaży kolejnej nieruchomości.
Dynamic Estate SA działa już na rynku. Wyremontowaliśmy i sprzedaliśmy jedno mieszkanie, jesteśmy w trakcie remontu drugiego. Jako Dynamic Estate sp. z o.o. mamy za sobą już 6 remontów. Poniżej wybrane realizacje:
Prezes i założyciel
Architekt, Specjalistka ds. projektowania
Dyrektor techniczny
Przewodniczący Rady Nadzorczej
Członek Rady Nadzorczej
Członek Rady Nadzorczej
Lipiec 2020
Lipiec 2020
Lipiec 2020
Lipiec 2020
Grudzień 2020
Grudzień 2020
Maj 2021
Maj 2021
Maj 2021
Maj 2021
Jak wynika z danych Eurostatu tempo wzrostu cen mieszkań w Polsce już w 2019 roku przegoniło tempo wzrostu w całej Unii Europejskiej. Dla Polaków własne mieszkanie to nie tylko symbol statusu, to inwestycja, która zabezpiecza własną przyszłość, a docelowo także przyszłość rodziny.
W ramach emisji spółka planuje pozyskać do 2 000 000 złotych. Środki te pozwolą wyszukać, nabyć, wyremontować i wystawić na sprzedaż lub wynajem kolejne mieszkania. Umożliwi to spółce na intensywniejsze działania na rynku nieruchomości.
Od 500 akcji
Od 3000 akcji
Od 5500 akcji
Od 12 600 akcji
Od 20 200 akcji
Spółka w planach rozwojowych uwzględnia m.in. debiut na NewConnect prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Zgodnie z Regulaminem ASO, podmiot składający wniosek do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect musi spełnić szereg warunków. Potencjalny Inwestor Spółki powinien być świadomy, że: Zgodnie z § 5 ust. 2 Regulaminu ASO Organizator ASO podejmuje uchwałę o odmowie wprowadzenia do obrotu w ASO instrumentów finansowych objętych wnioskiem o wprowadzenie, jeżeli: (i) nie zostały spełnione warunki wprowadzenia określone w Regulaminie ASO, lub (ii) Organizator ASO uzna, że wprowadzenie danych instrumentów finansowych do obrotu zagrażałoby bezpieczeństwu obrotu lub interesowi jego uczestników (przy czym dokonując oceny wniosku w tym zakresie Organizator ASO, uwzględniając rodzaj instrumentów finansowych objętych wnioskiem, bierze pod uwagę czynniki szczegółowo wymienione w Regulaminie ASO); lub (iii) Organizator ASO uzna, że dokument informacyjny sporządzony w związku z ubieganiem się o wprowadzenie instrumentów finansowych do ASO w sposób istotny odbiega od wymogów formalnych określonych w Załączniku nr 1 do Regulaminu ASO. Zgodnie z § 5 ust. 7 Regulaminu ASO w przypadku odmowy wprowadzenia ponowny wniosek o wprowadzenie do obrotu w ASO tych samych instrumentów finansowych może zostać złożony nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od daty doręczenia uchwały o odmowie ich wprowadzenia do obrotu, a w przypadku złożenia wniosku o ponowne rozpoznanie sprawy nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od daty doręczenia emitentowi uchwały w sprawie utrzymania w mocy decyzji o odmowie. Zgodnie z § 3 ust. 5 Regulaminu ASO Organizator ASO może odstąpić od stosowania niektórych wymogów ustanowionych w Regulaminie ASO o ile uzna, że nie zagraża to bezpieczeństwu obrotu danymi instrumentami finansowymi lub interesowi uczestników ASO. W związku z tym, że Spółka, planuje pozyskać finansowanie z alternatywnego systemu obrotu NewConnect prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., potencjalny Inwestor powinien być świadomy, że jest to złożony proces, w którym Spółka musi podjąć szereg działań prawnych, organizacyjny oraz finansowych. Zakładany przez Spółkę termin rozpoczęcia procesu wejścia na rynek NewConnect może ulec wydłużeniu.
Każdy akcjonariusz w dowolnym momencie może odsprzedać akcje zainteresowanej osobie na podstawie prostej umowy. Należy pamiętać o tym, że sprzedaż akcji spółki poza rynkiem regulowanym jest bardzo trudna. Obecnie nie istnieje zorganizowany system obrotu akcjami i zbycie akcji każdorazowo wymaga samodzielnego znalezienia nabywcy. W przypadku decyzji o wyjściu ze spółki inwestor może mieć trudności ze sprzedażą zakupionych akcji. Należy mieć świadomość, że inwestor może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na odsprzedaży akcji na rynku prywatnym lub w razie debiutu spółki na rynku regulowanym lub NewConnect.
Spółka planuje wypłacić pierwszą dywidendę już w 2023 roku za rok 2022. Ewentualny zysk za rok 2021 spółka planuje przeznaczyć na reinwestycję co powinno przełożyć się na wzrost wartości akcji.
Spółka wskazuje, że Statutu Spółki zakłada umorzenie akcji, o którym mowa w art. 359 Kodeksu spółek handlowych. Jednocześnie umorzenie akcji jest uzależnione od zgody jednego z akcjonariuszy Spółki tj. Dynamic Management sp. z o.o. (patrz. §11 ust.12 pkt 6 Statutu).
Uwaga - każda wersja językowa portalu posiada oddzielne komentarze do projektu.
Komentarze zamieszczane na naszym serwisie podlegają regulaminowi komentowania